Mateusz Piórkowski

Duczymińska kronika internetowa…

Święto Pieczonego Ziemniaka

26 września 2021

Pierwszy piknik w naszym sołectwie pod hasłem “pieczonego ziemniaka” mamy niestety już za sobą, ale wspomnienia pozostaną z nami na długo 😀. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy rozpaliliśmy ognisko i grilla, aby nikt nie musiał czekać na pieczenie kiełbasek. Podczas pikniku zorganizowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych kilka atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, dzieci ustawiały się w kolejce od samego początku, aż do zakończenia imprezy – Bożena Łada pomalowała kilkanaście buziek! Były kotki, pieski, zebry, motylki oraz wiele innych wspaniałych malowideł 😀😀Organizowane były również konkurencje sportowe, takie jak : przeciąganie liny, rzut ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakami na tacy, skakanie w workach, a na koniec zmagań sportowych rozegraliśmy mecz w piłkę nożną ⚽⚽ Dla wszystkich gości mieliśmy przewidziany poczęstunek : pieczone kiełbaski i ziemniaki, pieczywo, ciasto, przepyszne bułeczki z budyniem, owoce oraz coś do picia 😁 Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, jak my! W przyszłym roku robimy powtórkę? 😃Na koniec chciałbym złożyć kilka podziękowań:

Dziękuję Limes Bank Spółdzielczy za dofinansowanie naszego pikniku. Wspieracie nas od kilku lat, wiemy że zawsze możemy na Was liczyć!

Dziękuję Tradycyjna Piekarnia w Chorzelach za przygotowanie i ufundowanie pieczywa do pieczonych kiełbasek!

Dziękuję Towarzystwo Przyjaciół Chorzel za wypożyczenie namiotu! Pogoda się zmieniała, ale z namiotem deszcz nie był nam straszny 😄

Dziękuję wszystkim naszym gościom za przybycie, świetnie bawiliśmy się z Wami!

Dziękuję współorganizatorom za wykonanie świetnej roboty. Przygotowanie tego wszystkiego wymagało wysiłku, ale daliśmy radę!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie na czele z panią Dyrektor Izabelą Strzelecką